Logo
Print deze pagina

Online Oldtimerveiling CLASSICSNL Leeuwarden! DOE MEE, BIED MEE!

Onlineveilingmeester.nl organiseert wederom een online veiling tijdens een van de grootste klassieke autobeurzen van Nederland! De succesvolle oldtimerveiling tijdens CLASSICSNL in 2016 krijgt nu een vervolg. Op zondag 27 oktober 2019 wordt een uitgebreide selectie Oldtimers, youngtimers en Klassiekers live op het podium voorgereden. De hoogste bieder neemt zijn of haar droomauto mee naar huis.

Land Rover Series 109 Brandweerwagen 5

Als de brandweer! Land Rover Series II 109 uit 1969
Een opvallend kavel dat op de veiling onder de hamer wordt gebracht is een brandweerrode Land Rover Series II 109 uit 1969, die door Garage Caspers wordt ingebracht in opdracht van een klant. Coen Caspers, al sinds jaar en dag groot liefhebber van Land Rover: "Dat brandweerrode moet je letterlijk nemen inderdaad. Deze Series II werd in in 1969 nieuw geleverd aan de brandweer van Oostenrijk, met een speciale carrosserie van de firma Rosenbauer." Na verloop van tijd verliet de Land Rover het Oostenrijkse brandweerkorps en nu de 109 geen dienst meer deed, vervaagden ook de details die de auto zo bijzonder maken.

Land Rover Series 109 Brandweerwagen 7

Caspers: "De huidige eigenaar bracht de auto in 2016 terug in zijn originele staat, waarbij kosten nog moeite werden gespaard." Zo werd het originele chassis - dat nog bij de auto is - vervangen door een verzinkt exemplaar, werd de carrosserie en het chroomwerk  gerestaureerd en werden alle aanbouwdelen vervangen. Het resultaat is een unieke Land Rover Series II die klaar is voor z'n tweede leven.

Porsche-02

Van de autoliefhebber, voor de autoliefhebber. PORSCHE 911 COUPÉ 1969
Meindert Dijkstra is een autoliefhebber. Hoewel dat eigenlijk nog een understatement is. Hij houdt van alles op wielen - als het maar oud is. Dat blijkt ook wel uit zijn collectie klassiekers: daarin vind je onder meer een prachtige Jaguar EType Coupé Series II en een Corvette Stingray uit 1963, maar ook twee Porsches 911. Misschien de enige rode draad die in zijn garage te ontdekken valt: hij heeft iets met de jaren '60. De rode matching numbers 911T coupé zag het levenslicht in 1969, het jaar dat The Beatles hun laatste publieke optreden gaven en Neil Armstrong als eerste mens een stap op de maan zette.

Porsche-01

De oorspronkelijke optielijst van deze elegante - en volledig gerestaureerde - Elfer is uitgebreid. Van een Blaupunkt radio en leren stuurwiel, tot lichtmetalen Fuchs-velgen en een skirek voor op het dak. Dijkstra: "Maar de beste optie is onder meer de handgeschakelde vijfversnellingsbak. Daardoor rijdt de auto erg comfortabel, vooral tijdens langere ritten."

Porsche-03

Maar hoezeer hij ook op de Duitsers gesteld is; hij speelt al langer met de gedachte om de Porsches op de markt te brengen en ruimte te maken in zijn collectie. Behalve de 911T Coupé is ook zijn 911T Targa uit 1972 te koop. De keuze voor onlineveilingmeester.nl  is een primeur voor Dijkstra. "Eerlijk gezegd ben ik wel benieuwd naar de dynamiek van zo'n online veiling. Ik ben alvast gewaarschuwd dat het lang  rustig kan blijven in de aanloop naar de sluiting van een lot, maar dat het dan in de laatste minuten ineens heel hard kan gaan." Juist de combinatie met een fysieke veiling op ClassicsNL spreekt hem aan. "Ik hou ervan om auto's te kunnen aanraken. Het bieden gebeurt dan weliswaar online, maar mijn Porsches kunnen uitgebreid worden bekeken; je ziet wat je koopt."

18-ClassicsNL-ZON-22

Openingsdatum: vrijdag 4 oktober 2019, 16:00 uur
Sluiting: zondag 27 oktober 2019, 14:30 uur
Kijkdagen: Heliconweg 52 8914 AT Leeuwarden
• vrijdag 25 oktober 2019, 12:00 - 20:00 uur
• zaterdag 26 oktober 2019, 10:00 - 17:00 uur
• zondag 27 oktober 2019, 10:00 - 14:30 uur

Voor meer informatie: www.onlineveilingmeester.nl

Logo OVMGroup labels OVM 2

Logos-Classics-NL-Logo-los-01

Laatst aangepast opdinsdag, 08 oktober 2019 11:40
Autoplus.nu is onderdeel van Plus Uitgevers