Menu

 

Toyota RAV4: bestseller met ruim 10 miljoen verkopen

  • Gepubliceerd in Toyota

De Toyota RAV4 mag zich voortaan in het rijtje scharen van andere Toyota toppers die wereldwijd minimaal 10 miljoen keer zijn verkocht. De verkopen van Toyota's succesvolle SUV passeerden eind februari van dit jaar de grens van 10 miljoen. Hierbij gaat het om vijf generaties waarvan de eerste in 1994 op de markt kwam. De huidige, vijfde generatie krijgt nog dit jaar een nieuwe uitvoering, de RAV4 Plug-in Hybrid.

De Toyota RAV4 ('Recreational Active Vehicle with 4-wheel drive', in Nederland aanvankelijk Funcruiser genaamd) begon zijn leven als een compacte, wendbare en recreatieve lifestyle SUV, toentertijd een origineel en nieuw type auto. In de loop der tijd heeft de Toyota RAV4 zich ontwikkeld tot wat die nu is: een compromisloze, ruime, comfortabele en bijzonder veilige SUV die als Hybrid ook nog eens superefficiënt is. Op een gloednieuw modulair voertuigplatform dat mede door zijn lage zwaartepunt veel rijplezier biedt.

Bestverkochte SUV wereldwijd
De Toyota RAV4 was in 2018 en 2019 de bestverkochte SUV wereldwijd en in 2019 ook de op drie na populairste auto overall. De RAV4 is het populairst in Noord-Amerika waar elk jaar ruim een half miljoen exemplaren een eigenaar vinden (in 2019: 535.000 stuks). Hierna volgen Europa (133.000 exemplaren) en China (127.000 exemplaren).

Nieuw record
Sinds zijn debuut in 1994 heeft Toyota in Europa meer dan 2 miljoen RAV4's verkocht. De huidige vijfde generatie, geïntroduceerd begin 2019, is hier in één jaar tijd meer dan 130.000 keer verkocht, een nieuw record voor de Toyota RAV4. In Nederland gaat het in 2019 om ruim 2.500 exemplaren waarmee de RAV4 in zijn segment opklimt van de negende naar de vijfde plaats. Het marktaandeel nam toe van 4,2 procent in 2018 naar 10,2 procent in 2019.

Nieuw: Toyota RAV4 Plug-in Hybrid
Behalve de zakelijk rijder weet ook de particulier de Toyota RAV4 te vinden. Het aandeel particulier groeide van 6,3 procent in 2018 naar 15,3 procent in 2019. Zakelijk gezien nam het percentage toe van 2,6 naar 6,9. Het gros van de kopers kiest hierbij voor de RAV4 Hybrid waarbij een benzine- en elektromotor naadloos samenwerken voor een zuinige en krachtige manier van rijden. Dit jaar komt daar een nieuw hybride topmodel bij, de Toyota RAV4 Plug-in Hybrid. Met meer power (225 kW/306 pk) en minder emissie (<29 gr/km CO2) dan elke andere plug-in hybride met AWD in het segment. De Toyota RAV4 Plug-in Hybrid komt in de tweede helft van dit jaar op de markt; de prijzen maakt Toyota nog bekend.

Lees meer...

Eerste hybride bedrijfswagen van Toyota: de RAV4 Van

  • Gepubliceerd in Toyota

Toyota breidt zijn bedrijfswagenaanbod uit met de Toyota RAV4 Van. Naast de onverwoestbare Toyota Hilux, de Toyota PROACE familie en Toyota Land Cruiser Van biedt Toyota nu ook een hybride alternatief binnen het aanbod. De Toyota RAV4 wordt gekenmerkt door een aantrekkelijk interieur met een hoogwaardige afwerking, oog voor detail. De ombouw tot Van sluit hier naadloos bij aan.

De Toyota RAV4 Van is een stijlvolle representatieve auto die altijd past in elke huisstijl. In de achterportieren is links een volledig geblindeerde en rechts een ongeblindeerde zijruit geplaatst. De ongeblindeerde zijruit is voorzien van een donkere folie. De folie geeft aan de buitenkant hetzelfde uiterlijk als de blinderingspanelen terwijl van binnenuit het zicht niet wordt belemmerd. Links- en rechtsachter zitten volledig geblindeerde zijruiten. De zwarte blinderingspanelen kunnen eventueel in de kleur van de carrosserie gespoten worden zodat een belettering nog beter uitkomt.

Ruime keuze motoren
De Toyota RAV4 Van is leverbaar met een 2.0 liter VVT-iE benzinemotor met 129 kW (175 pk) en een trekgewicht van maar liefst 2.000 kg. Daarnaast is er ook een versie met automatische transmissie en 1.500 kg trekgewicht. Beide zijn te bestellen met vierwielaandrijving. Qua hybrides is er keuze uit twee versies. Allereerst de 2.5 High Power Hybrid 2WD, altijd gekoppeld aan een automatische transmissie met een maximaal toelaatbaar trekgewicht van 800 kg. De 2.5 High Power Hybrid is er ook met intelligente vierwielaandrijving (AWD-i) Dankzij elektromotoren op de voor- en achteras is het vierwielsysteem compacter dan conventionele, mechanische vierwielaandrijving. Dit zorgt voor een lager brandstofverbruik, minder krachtverlies, een geruisloze aandrijving en meer grip onder moeilijke omstandigheden. In combinatie met AWD-i heeft de RAV4 2.5 High Power Hybrid een trekgewicht van 1.650 kg.

Praktische laadruimte
De aan de bestuurderszijde beklede, volledige tussenwand met design ruit en ovale versteviging, is direct achter de voorstoelen op de B-stijl geplaatst. De tussenwand is zo uitgevoerd dat de werking van de curtain airbags mogelijk blijft. De grote laadruimte heeft een licht aflopende vlakke laadvloer en is te bereiken via de 2 achterportieren en de hoog openende achterklep. Er worden geen concessies gedaan op het gebied van comfort, de stoelen blijven maximaal verstelbaar. De laadruimte en de tussenwand van de Toyota RAV4 Van zijn grotendeels voorzien van luxe bekleding. De laadruimte is goed toegankelijk door de hoog openende achterklep en lage tildrempel.

Veel actieve veiligheid
De nieuwe Toyota RAV4 Van is al leverbaar vanaf 26.995 euro exclusief BPM en BTW en per direct te bestellen. Standaard inclusief een complete uitrusting met veel actieve veiligheid zoals een Pre-Collision system, Adaptive Cruise Control, Lane Departure Alert, Lane Keep Assist en Road Sign Assist.

Lees meer...

Nieuw topmodel van de succesvolle Toyota RAV4: de Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

  • Gepubliceerd in Toyota

Toyota introduceert de nieuwe Toyota RAV4 Plug-in Hybrid. Hiermee voegt Toyota een nieuw hoofdstuk toe aan het succesverhaal van zijn populaire SUV. In de Toyota RAV4 Plug-in Hybrid past Toyota ruim twintig jaar kennis en ervaring met betrekking tot hybridetechnologie toe. Het resultaat is een SUV met een indrukwekkend systeemvermogen, een bijzonder laag brandstofverbruik en een elektrische actieradius van ruim 60 kilometer, de grootste in zijn klasse. De Toyota RAV4 Plug-in Hybrid beleeft zijn werelddebuut op de Los Angeles Auto Show (22 november tot 1 december 2019). Naar verwachting verschijnt de SUV in de tweede helft van 2020 op de Nederlandse markt.

De nieuwe Toyota RAV4 Plug-in Hybrid is gebaseerd op de huidige, succesvolle, vijfde generatie Toyota RAV4. Sinds de marktintroductie begin 2019 heeft Toyota in West-Europa al meer dan 120.000 orders voor de SUV mogen ontvangen. 105.000 hiervan zijn voor de Toyota RAV4 Hybrid. In Nederland zorgde de nieuwe generatie Toyota RAV4 ervoor dat het model van de negende plaats naar de vierde positie is gesprongen binnen zijn segment. Een succes dat met de Toyota RAV4 Plug-in Hybrid als nieuw topmodel een vervolg krijgt.

Laag zwaartepunt, standaard 4×4
De Toyota RAV4 Plug-in Hybrid combineert een hoog vermogen, indrukwekkende prestaties en uitzonderlijke efficiency met dynamische rijeigenschappen. Mede verantwoordelijk hiervoor is het extra stijve TNGA-platform met een laag zwaartepunt. Dankzij de standaard elektrische vierwielaandrijving AWD-i beschikt de nieuwe Toyota RAV4 Plug-in Hybrid daarbij over uitstekende terreinkwaliteiten.

Toyota zet in op verschillende aandrijflijnen
Toyota heeft een langetermijnvisie naar nul voertuigemissies en zal onverminderd inzetten op een breed pakket van elektrische aandrijfvormen, zoals hybride elektrisch, plug-in hybride elektrisch, batterij elektrisch en brandstofcel elektrisch (waterstof).

CO2-emissie minder dan 30 gr/km
Door de ervaring met twee generaties van de Toyota Prius Plug-in Hybrid, heeft Toyota voor de RAV4 een verder verbeterde en compleet nieuwe plug-in hybride (PHEV) aandrijflijn ontwikkeld. Het systeemvermogen hiervan bedraagt maar liefst 225 kW/306 pk*. De Toyota RAV4 Plug-in Hybrid accelereert in slechts 6,2 seconden* naar 100 km/uur. De CO2-emissie en het gemiddelde brandstofverbruik zijn opvallend laag. De eerste homologatiemetingen laten een CO2-emissie van minder dan 30 gr/km* (WLTP) zien. Een dergelijke waarde is tot op heden ongekend in het segment van de Toyota RAV4.

Nieuwe lithium-ion batterij
Door optimaal te profiteren van de boost van de elektromotor, wist Toyota ten opzichte van de RAV4 Hybrid een significante toename van het vermogen te realiseren. Toyota ontwikkelde verder een nieuwe lithium-ion batterij met hoge capaciteit en voegde een boost-converter toe aan de controle-unit van het hybride systeem. De 2,5-liter High Power Hybrid viercilinder benzinemotor is gelijk aan die van de Toyota RAV4 Hybrid.

Elektrische actieradius: meer dan 60 kilometer
De Toyota RAV4 Plug-in Hybrid accelereert bijzonder snel en kan langer achterelkaar elektrisch en dus emissievrij rijden dan de RAV4 Hybrid. De elektrische actieradius bedraagt meer dan 60 kilometer* (WLTP). Dat is meer dan concurrerende SUV's en ruim voldoende voor het in Europa gemiddelde dagelijks woon-werkverkeer van 50 kilometer.

De Toyota RAV4 Plug-in Hybrid komt naar verwachting in de tweede helft van 2020 op de markt. Toyota maakt de prijzen later bekend.

Lees meer...

Nieuwe Toyota RAV4 kent vliegende start

  • Gepubliceerd in Toyota

De Toyota RAV4 is een van de populairste Toyota modellen wereldwijd. Uit de Global Auto Database blijkt dat de Toyota RAV4 zelfs de bestverkochte SUV ter wereld is. Het succesverhaal krijgt nu in Nederland een vervolg; kort na de showroomintroductie zijn al duizend exemplaren van de nieuwste generatie Toyota RAV4 verkocht. Hiermee kent de ruime SUV – die ook als zelfopladende hybride leverbaar is  een vliegende start.

Van de duizend verkopen is 40 procent een RAV4 First Edition, een extra complete versie, leverbaar vanaf 39.995 euro en met een voordeel van 2.000 euro

De Toyota RAV4 is in de Global Auto Database van onderzoeksbureau Focus2move wereldwijd de bestverkochte SUV van vorig jaar. In Nederland staat de nieuwste generatie sinds 19 januari jl. bij de Toyota dealer. Ondanks dat dit nog niet heel lang geleden is, zijn al duizend exemplaren van de RAV4 verkocht. Hiermee heeft Toyota in betrekkelijk korte tijd al meer RAV4's verkocht dan van de vorige RAV4 in een heel jaar, namelijk gemiddeld 900 stuks. Van de duizend verkopen is 40 procent een RAV4 First Edition, een extra complete versie, leverbaar vanaf 39.995 euro en met een voordeel van 2.000 euro.

Veel actieve veiligheid
De nieuwe Toyota RAV4 is al leverbaar vanaf 34.995 euro, inclusief een complete uitrusting met veel actieve veiligheid zoals een Pre-Collision system, Adaptive Cruise Control, Lane Departure Alert, Lane Keep Assist en Road Sign Assist. Hiermee is de RAV4 behalve een van de populairste SUV's ook een van de veiligste. Een groot deel van de kopers kiest voor de hybride versie van de RAV4; zelfopladend, een gecombineerd vermogen van 160 kW/218 pk en desondanks een opvallend lage CO2-uitstoot vanaf 100 gr/km en een gemiddeld verbruik vanaf 4,4 l/100 km. Een automaat is standaard.

Lees meer...

De nieuwe Toyota RAV4: helemaal SUV, helemaal hybride

  • Gepubliceerd in Toyota

Toyota was een echte pionier toen het in 1994 de eerste generatie RAV4 onthulde. Eindelijk was er een SUV die de stoere looks en prestaties van een terreinauto combineerde met de compacte buitenmaten en het rijgedrag van een hatchback. De Toyota RAV4 is een van de bestverkopende Toyota modellen ter wereld. Sinds de lancering in 1994 zijn er meer dan 8,5 miljoen exemplaren verkocht. Dankzij de dynamische rijeigenschappen, het ruime interieur en het stoere design is de nieuwe, vijfde generatie Toyota RAV4 opnieuw een pionier in het SUV-segment.

Nieuw TNGA-K platform
De pioniersgeest van de eerste generatie Toyota RAV4 leeft voort in het innovatieve TNGA-K platform van de vijfde generatie. De nieuwe RAV4 is de eerste SUV van Toyota die hierop gebaseerd is. Dit nieuwe platform staat garant voor dynamische rijeigenschappen, een laag gewicht (vanaf 1.425 kg) en rijplezier. De ingenieurs van Toyota wisten elk onderdeel – van de stoelen tot de motor – lichter te maken en lager in de auto te plaatsen. Het resultaat is een platform met een laag zwaartepunt, dat 57 procent stijver is dan dat van zijn voorganger en dat bijdraagt aan een zowel comfortabele als dynamische rijervaring.

De ingenieurs onderzochten de kleinste details met de grootst mogelijke precisie. Zo verhuisde de elektrische stuurbekrachtiging van de stuurkolom naar de stuurinrichting, wat zorgt voor een directer stuurgedrag, meer feedback en een zelfverzekerd rijgedrag.

Stijlvol en stoer
Dankzij het nieuwe TNGA-K platform is de wielbasis van de nieuwe Toyota RAV4 30 mm gegroeid tot 2.690 mm, terwijl de totale lengte van de auto niet mee hoefde te groeien. Dit resulteert in een rank design, meer interieurruimte en minder overhang aan de voor- en achterzijde. De daklijn werd 10 mm lager, terwijl de bodemvrijheid groeide. In combinatie met de grotere spoorbreedte (+55 mm) heeft de nieuwe Toyota RAV4 een stijlvolle en stoere uitstraling.

Touch & feel
De ruime en stoere uitstraling vertaalt zich ook naar het dashboard. Dat is opgetrokken uit kwalitatief hoogwaardige soft-touch materialen en het laag geplaatste instrumentenpaneel draagt bij aan het goede zicht naar buiten.

Nieuwe generatie zelfopladende hybride aandrijflijn
Toyota levert de SUV met keuze uit twee nieuw ontwikkelde aandrijflijnen. Beide zijn krachtiger en efficiënter dan de motoren van zijn voorganger. In de RAV4 debuteert de vierde generatie van de zelfopladende 2,5-liter hybride aandrijflijn, die compacter en lichter (11 procent) is. Ook nieuw is de 2,0-liter benzinemotor.

Nieuwe 2,0 liter 2WD
De standaardmotorisering is de nieuw ontwikkelde 2,0-liter VVT-iE benzinemotor met 129 kW (175 pk) en een trekgewicht van maar liefst 2.000 kg. Daarnaast is ook een versie met automatische transmissie en 1.500 kg trekgewicht leverbaar.

Nieuwe 2.5 High Power Hybrid 2WD
De nieuwe hybrideversie – de 2.5 High Power Hybrid – blinkt uit door zijn krachtige prestaties, snelle respons, lage verbruik en geringe CO2-uitstoot. Een geliefde configuratie, aangezien meer dan 95 procent van de Nederlandse RAV4-kopers kiest voor de hybrideversie. Met een gecombineerd vermogen van 160 kW/218 pk voor de 2WD-versie ontbreekt het deze motorvariant met voorwielaandrijving ook niet aan kracht. De versie met vierwielaandrijving (AWD-i) levert 4 pk meer (163 kW/222 pk), waarmee een sprint van 0-100 km/u in 8,1 seconden mogelijk is.

Meer kracht, lager brandstofverbruik
De 2.5 High Power Hybrid 2WD levert ten opzichte van zijn voorganger een betere balans tussen brandstofverbruik, kracht en efficiency. De ingenieurs gaven de nieuwe motor een hogere compressie (14.0:1 versus 12.5:1), D-4S directe en indirecte brandstofinjectie en een intelligente variabele kleptiming voor het in- en uitlaattraject. Het resultaat is meer vermogen, een lager brandstofverbruik en lagere uitstootemissies. Ook bedraagt de thermische efficiëntie nu 41 procent, waarmee het zich wereldwijd op topniveau bevindt. De 2.5 High Power Hybrid 2WD is gekoppeld aan een automatische transmissie en heeft een trekgewicht van 800 kg.

De 2.5 High Power Hybrid 2WD levert een betere balans tussen brandstofverbruik, kracht en efficiency

AWD-i
De 2.5 High Power Hybrid is ook leverbaar met intelligente vierwielaandrijving (AWD-i). Dankzij elektromotoren op de voor- en achteras is het vierwielsysteem compacter dan conventionele, mechanische vierwielaandrijving. Dit zorgt voor een lager brandstofverbruik, minder krachtverlies, een geruisloze aandrijving en meer grip onder moeilijke omstandigheden. In combinatie met AWD-i heeft de RAV4 2.5 High Power Hybrid een trekgewicht van 1.650 kg.

Het nieuwe AWD-i systeem is tevens voorzien van unieke AWD Integrated Management (AIM). Deze innovatieve technologie is in staat om de stuurbekrachtiging, rembekrachtiging, gasrespons, transmissie en overbrenging af te stemmen op de gekozen rijmodus NORMAL, ECO of SPORT.

Betere krachtverdeling
Het maximumkoppel op de achterwielen steeg met maar liefst 30 procent. Mede hierdoor presteert het AWD-i systeem vrijwel hetzelfde als mechanische vierwielaandrijving. In zware omstandigheden kan de aandrijflijn de krachten beter verdelen over de wielen. De krachtverdeling over de voor- en achteras kan daarbij, afhankelijk van de wegcondities, variëren van volledige voorwielaandrijving (100:0) tot 80 procent aandrijving op de achterwielen (20:80).

Nieuwe Trial Mode
De intelligente vierwielaandrijving komt ook in de zwaarste omstandigheden van pas. Dankzij het nieuwe limited-slip differentieel (Trial Mode) biedt de nieuwe RAV4 ook grip op zeer gladde ondergronden. De Trial Mode assisteert ook bij het rijden in ruw terrein. Als een wiel loskomt, remt Trail Mode dat wiel af en worden de krachten naar het wiel met de meeste grip gestuurd. De gasrespons en transmissie passen zich ook aan op het rijden in ruw terrein.

Compleetste veiligheidsuitrusting in het segment
Toyota werkt sinds 2015 aan de continue verbetering van Toyota Safety Sense. De nieuwe RAV4 is het eerste model met de tweede generatie van het veelomvattende veiligheidspakket. Het zorgt niet alleen voor meer veiligheid, maar ook meer comfort aan boord.

Toyota Safety Sense 2 bestaat uit:

*Pre-Collision System: detectie voetgangers (dag en nacht) en fietsers (dag)
*Full Range Intelligent Adaptive Cruise Control (iACC)
*Lane Trace Assist
*Lane Keep Assist
*Lane Departure Alert
*Automatic High Beam
*Road Sign Assist
*Vermoeidheidsherkenning
*Fietsers- en voetgangersdetectie
Dit innovatieve veiligheidssysteem werkt via een kleine camera en radarsysteem, die beide verwerkt zijn achter de voorruit. De camera en radar kunnen nu voor het eerst tot 80 km/u zowel overdag als 's nachts voetgangers herkennen, en fietsers overdag. Daarnaast is Toyota Safety Sense 2 in staat om tot snelden van 180 km/u de impact van een aanrijding te verkleinen. Als het veiligheidssysteem het risico op een aanrijding detecteert, wordt de bestuurder direct gewaarschuwd. Ook staan de remmen paraat (Pre-Crash Brake Assist) voor een onmiddellijke remingreep. Als de bestuurder niet tijdig reageert, grijpt Autonomous Emergency Braking in om de auto tot stoppen te brengen en de impact te verkleinen.

Zelf filerijden
De nieuw ontwikkelde Adaptive Cruise Control is in staat om verkeersborden te herkennen (Road Sign Assist) en bestuurder de snelheid daarop aan te laten passen. Daarnaast centreert de nieuwe Lane Tracing Assist (LTA) de RAV4 in de rijstrook door de belijning op de weg te herkennen. De Adaptive Cruise Control en Lane Tracing Assist werken samen om tijdens fileverkeer het risico op een kop-staartbotsing te verkleinen. De nieuwe RAV4 volgt zijn voorganger, houdt een veilige afstand en stopt waar nodig.

Innovation pack tijdelijk standaard op de First Edition
Op de tijdelijke First Edition uitvoering is behalve 18-inch lichtmetalen wielen, smart entry, Go Plus navigatiesysteem, privacy glass, en een elektrisch bedienbare achterklep ook het complete Innovation pack standaard. Dit pakket met innovatieve features bestaat uit Rear Cross Traffic Alert met remfunctie, intelligente parkeersensoren, Panoramic View Monitor, Blind Spot Monitor met Lane Change Assist, instapverlichting en Smart Rear View Mirror. Laatstgenoemde is een digitale binnenspiegel met de mogelijkheid om te switchen naar camerabeeld als het zicht naar achteren geblokkeerd is, waarmee het innovatieve karakter van de RAV4 extra wordt benadrukt.

Diepste bagageruimte
Mede door het innovatieve TNGA-K platform groeide de bagageruimte naar 580 liter (achterbank opgeklapt). Dankzij de volledige vlakke laadvloer en in delen neerklapbare achterbank (60:40) is het de diepste bagageruimte (1.015 mm) in deze klasse. Daarmee is het zelfs mogelijk om een mountainbike met een framehoogte van 29-inch moeiteloos te vervoeren, zonder de wielen te demonteren. Dankzij de dubbele laadbodem met twee hoogtes zijn ook kleine spullen makkelijk op te bergen. Slimme details, zoals een dubbele laadbodem en een multifunctioneel handvat op de bagageklep, benadrukken het flexibele karakter van de nieuwe Toyota RAV4.

Op de tijdelijke introductie-uitvoering is onder meer een Go Plus navigatiesysteem en het complete Innovation pack standaard

Connected Services
Het innovatieve karakter van de nieuwe RAV4 vertaalt zich ook naar de Connected Services, een standaardvoorziening op de nieuwe Toyota RAV4. Hiermee kan de bestuurder via een smartphone-app navigatieroutes, parkeerlocaties, statistieken en onderhoud opvragen. Om het zicht rondom te verbeteren, is de nieuwe RAV4 ook uit te rusten met de Panoramic View Monitor. Die voorziet de bestuurder realtime van een 360 graden beeld van het gebied rondom de auto. Dit is zowel in het terrein als op de weg van grote waarde. De bestuurder kan hiermee obstakels zien die normaal buiten het zicht van de spiegels vallen.

Verder is de RAV4 leverbaar met het optionele panoramische schuifdak en het JBL-audiosysteem dat speciaal ontworpen is voor dit model. Negen speakers, tweeters, een subwoofer en een versterker met Clari-Fi™ technologie zorgen voor een unieke audiobeleving.

Toyota RAV4 Bi-Tone
De nieuwe RAV4 is in diverse uitvoeringen te leveren, maar de meest in het oog springende uitvoering is de Toyota RAV4 Bi-Tone. Een contrasterend zwart dak, zwarte 18-inch lichtmetalen wielen, LED-projectorkoplampen en sportieve voorstoelen met blauwe accenten benadrukken de stoere en robuuste uitstraling.

Vanaf 19 januari in de showroom
De nieuwe Toyota RAV4 2WD staat vanaf 19 januari 2019 in de Nederlandse showrooms. De vierwielaangedreven versie verschijnt in mei bij de dealers.
De RAV4 2.0 VVT-iE 2WD is leverbaar vanaf 34.995 euro. De RAV4 2.5 High Power Hybrid 2WD start bij 39.995 euro.

Lees meer...

Prijzen nieuwe Toyota RAV4 bekend

  • Gepubliceerd in Toyota

Begin 2019 komt de nieuwe Toyota RAV4 op de markt, de vijfde generatie van de wereldwijd succesvolle RAV4. Het nieuwe model onderscheidt zich door een stoer design, uitgebalanceerde rijeigenschappen, veel binnenruimte, een hoog veiligheidsniveau en veel hybride-vermogen voor een relatief scherpe prijs. De prijzen van de RAV4 2.0 benzine 2WD (129 kW/175 pk) starten bij 34.995 euro en voor de RAV4 2.5 Hybrid Electric 2WD (160 kW/218 pk) bij 39.995 euro. Een ideaal alternatief voor de (zakelijke) veelrijder.

Toyota breekt met de trend waarbij SUV's steeds vaker lijken op MPV's. De nieuwe Toyota RAV4 is een rasechte SUV met een stoere, hoekige vormgeving. De scherpe lijnvoering en wielkastverbreders zorgen voor een krachtige verschijning. Een langere wielbasis komt de binnenruimte ten goede, waarbij de overhang voor en achter kort is. Ook de breedte in het interieur is gegroeid. De bagageruimte is de diepste in het segment (1.015 mm). Elke RAV4 heeft standaard een uitgebreid pakket actieve veiligheids-items aan boord; de tweede generatie Toyota Safety Sense.

2WD of AWD
De nieuwe Toyota RAV4 is gebouwd op het innovatieve TNGA/K-platform dat voor een laag zwaartepunt zorgt en een hoge carrosseriestijfheid. Het geeft de RAV4 uitgebalanceerde rijeigenschappen. De RAV4 wordt leverbaar met keuze uit twee motorvarianten die meer vermogen combineren met een gunstiger brandstofverbruik en lagere CO2-uitstoot.

De RAV4 Hybrid 2WD is standaard voorzien van een automaat en ook leverbaar met vierwielaandrijving (AWD)

De RAV4 wordt leverbaar met de volledig nieuwe sterke 2,0-liter VVT-iE benzinemotor, (129 kW/175 pk) met een maximaal trekgewicht van maar liefst 2.000 kg in combinatie met voorwielaandrijving (2WD) en een handgeschakelde transmissie. Daarnaast is er ook een versie met automatische transmissie (CVT) leverbaar met 1.500 kg trekgewicht. De RAV4 2.5 VVT-i Hybrid 2WD (160 kW/218 pk) is standaard voorzien van een automaat en ook leverbaar met vierwielaandrijving (AWD). De hybrideversie met AWD heeft een maximaal trekgewicht van 1.650 kg, de 2WD-variant mag maximaal 800 kg trekken.

Smart Rear View Mirror
In het interieur zorgen hoogwaardige materialen en de nieuwste technologie voor een luxueus gevoel. De nieuwe RAV4 heeft onder meer een semi-digitaal dashboard met een 7-inch TFT-scherm in het instrumentencluster en een innovatieve Smart Rear View Mirror. Deze digitale binnenspiegel heeft de mogelijkheid om te switchen naar camerabeeld als het zicht naar achteren geblokkeerd is, voorzieningen die bijdragen bij aan het innovatieve karakter van de RAV4.

Toyota Safety Sense 2 standaard
Standaard is Toyota Safety Sense 2 aanwezig op alle uitvoeringen van de nieuwe Toyota RAV4. Het verhoogt de veiligheid en het comfort en omvat:

Intelligent Adaptive Cruise control
Pre-Collision System met fietsers (dag) en voetgangers (dag+nacht) detectie
Automatic High Beam
Road Sign Assist
Lane Departure Alert
Lane Keep Assist
Lane Trace Assist
Vermoeidheidsherkenning
De nieuwe Toyota RAV4 2WD staat vanaf 19 januari 2019in de Nederlandse showrooms en de RAV4 AWD vanaf mei 2019.

Lees meer...
Abonneren op deze RSS feed