Menu

 

Wereldprimeur nieuwe Audi TFSI-motor

  • Gepubliceerd in Audi

·  Nieuwe 2.0 TFSI viercilinder met innovatieve verbrandingsmethode
·  Prima cijfers: 190 pk, 320 Nm, verbruik minder dan 5 l/100 km
·  Eerste toepassing in nieuwe Audi A4

Audi presenteert op het Vienna Motor Symposium de meest efficiënte tweeliter benzinemotor in zijn klasse. De nieuwe 2.0 TFSI met 140 kW/190 pk debuteert eind dit jaar in de volgende generatie Audi A4.

De viercilinder TFSI-motor put een vermogen van 140 kW/190 pk en een koppel van 320 Nm uit een cilinderinhoud van 1.984 cc. Het hoge koppel is voorhanden over een breed toerengebied van 1.450 tot 4.400 tpm waardoor de hoge trekkracht continu beschikbaar is. De krachtbron blinkt daarnaast uit door een  bijzonder laag brandstofverbruik. Met een vastgesteld verbruik van minder dan 5,0 l/100 km in de NEDC-cyclus presteert de viercilinder duidelijk beter dan de concurrentie.

Technologie in detail
De doorbraak van de 2.0 TFSI zit hem in een nieuwe verbrandingsmethode. Het principe ervan is vergelijkbaar met dat van de zogenaamde Millermotor. Ingenieurs van Audi hebben die methode verder ontwikkeld en verbeterd.

De toename van de efficiency is gebaseerd op de volgende factoren:
·  De inlaattijd is significant korter.
·  Door meer turbodruk aan de inlaatkant worden de cilinders optimaal van mengsel voorzien, ondanks de verkorte inlaattijd.
·  De inlaatklep sluit vroeger – ruim voor het onderste dode punt bereikt is. Dit zorgt voor minder druk en dat laat een hogere compressieverhouding toe, wat de efficiency enorm doet toenemen.
·  In deellast-omstandigheden zorgt extra inspuiting boven de inlaatklep voor een efficiënt mengsel, waarvan de vorming al in gang gezet was door de directe injectie in het inlaatspruitstuk en de verbrandingskamer.
·  Het Audi Valvelift Systeem (AVS) aan de inlaatzijde maakt een korte inlaattijd mogelijk bij deellast en een langere inlaattijd onder zwaardere belasting.

Audi 2 0-TFSI 2Voordelen nieuwe motor
Dankzij deze nieuwe benadering profiteert de TFSI-krachtbron van het verbruiksvoordeel van een compactere motor bij deellast, terwijl hij bij hogere belasting de voordelen geniet van een motor met grotere inhoud. Het resultaat is een optimale efficiency en betere prestatiekarakteristieken over het hele toerengebied van de motor.

Behalve de nieuwe verbrandingsmethode is de nieuwe krachtbron, die slechts 140 kg weegt, ook voorzien van andere efficiënte technologieën. Het uitgebreide pakket aan hightech oplossingen maakt van deze nieuwe 2.0 TFSI een echte high-efficiency krachtbron, die een nieuwe standaard vormt voor dit segment.

Audi introduceert de nieuwe motorengeneratie eind dit jaar voor het eerst in de nieuwe Audi A4.

Lees meer...

Volvo V70 en XC70 nog aantrekkelijker met nieuwe Editions en zuinige motoren

  • Gepubliceerd in Volvo

20 procent bijtelling voor de V70 door schone Drive-E-motoren

Volvo introduceert liefst drie nieuwe uitvoeringen van haar succesvolle V70 en XC70. Bovendien wordt voor de V70 het aanbod van Volvo’s nieuwste generatie 2,0-liter 4 cilinder Drive-E motoren fors uitgebreid. Daarmee komen alle handgeschakelde dieselmotoren in aanmerking voor 20 procent bijtelling.

Volvo biedt de V70 en XC70 aan in drie nieuwe, aantrekkelijke uitvoeringen: de Classic Edition, Dynamic Edition en de Inscription Edition. De toch al uitgebreide standaarduitrusting wordt bij de Classic Edition aangevuld met onder meer Sensus navigatie met Lifetime kaartupdates, Dual Xenonkoplampen, Park Assist achter, Parkeerverwarming en Sensus Pro met Volvo On Call. 


Volvo V70 en XC70 Editions v70frontDe Dynamic Edition (meerprijs t.o.v. Classic Edition 3.500 euro) voegt hier de nodige sportieve details aan toe, zoals glossy black afwerkingselementen, lederen sportstoelen, elektrisch bedienbare achterklep en een sportchassis. 
Met de Inscription Edition (meerprijs t.o.v. Classic Edition 6.500 euro) wordt de auto voorzien van alle denkbare luxe zoals een elektrisch bedienbaar schuif-/kanteldak, ventileerbare voorstoelen voorzien van geperforeerd soft leder en een met leder afgewerkt dashboard. 
De nieuwe Editions van de Volvo V70 en XC70 zijn per direct te bestellen.

Volvo V70 en XC70 Editions v70velgNieuwe motoren Volvo V70 met 20 procent bijtelling
De Volvo V70 is de populairste auto in zijn segment. Met de uitbreiding van de reeks zuinige 2,0-liter Drive-E-motoren wordt het aanbod nu nog aantrekkelijker. De baanbrekende viercilinder Drive-E-motoren zijn sinds de introductie afgelopen jaar alom geprezen voor hun vermogen om kracht en efficiëntie te combineren met geringe emissies.

Om het brandstofverbruik nog verder te reduceren is Start/Stop nu standaard. De V70 is nu leverbaar met de nieuwe 2,0-liter 4 cilinder T4-, D2- en D3-motoren. De nieuwe D4 en T5 waren al in de V70 leverbaar. In combinatie met de nieuwe handbediende zesversnellingsbak komen de D2 (88 kW/120 pk), de D3 (110 kW/150 pk),
de D4 (133 kW/181 pk) in aanmerking voor 20 procent bijtelling. De prijzen voor de Volvo V70 beginnen bij 38.995 euro voor de Classic Edition met D2-dieselmotor.

Volvo V70 en XC70 Editions xc70sideMotoren Volvo XC70
De bekende D5 2,4-liter 5 cilinder dieselmotor, standaard in combinatie met AWD en Geartronic automaat, is voor de XC70 verder ontwikkeld. De krachtbron voldoet nu aan de Euro6 normering, levert meer vermogen (162kW/220pk) en verbruikt minder brandstof.

De Volvo XC70 D5 AWD Geartronic heeft een scherpere vanafprijs: 57.495 euro, het gevolg van de significante CO2-verlaging. Ook voor de Volvo XC70 is Start/Stop nu standaard op alle uitvoeringen. De prijzen van de Volvo XC70 beginnen bij 47.495 euro voor de Classic Edition met D4-dieselmotor.

Automaten verbeterd
De nieuwe Volvo V70 D2, D3 en T4 zijn leverbaar met een grondig vernieuwde 6-traps Geartronic automaat. De Volvo V70 en XC70 D4 en T5 zijn leverbaar met de reeds bekende en geprezen 8-traps Geartronic. De meerprijzen van de automaten zijn verlaagd. Voor benzine uitvoeringen bedraagt de meerprijs 2.000 euro, bij diesel uitvoeringen 2.500 euro; een zeer concurrerend aanbod.

Prijzen Volvo V70

Uitvoering

Motor

PK/ NM

Bijtelling

Prijs

 

Diesel:

     

V70 Classic

D2

120 / 280

20%

€ 38.995

V70 Classic

D2 automaat

 

25%

€ 41.495

V70 Classic

D3

150 / 320

20%

€ 41.495

V70 Classic

D3 automaat

 

25%

€ 43.995

V70 Classic

D4

181 / 400

20%

€ 43.995

V70 Classic

D4 automaat

 

25%

€ 46.495

 

Benzine:

     

V70 Classic

T4

190 / 300

25%

€ 41.495

V70 Classic

T4 automaat

 

25%

€ 43.495

 

Uitvoering

Motor

PK/ NM

Bijtelling

Prijs

 

Diesel:

     

V70 Dynamic

D2

120 / 280

20%

€ 42.495

V70 Dynamic

D2 automaat

 

25%

€ 44.995

V70 Dynamic

D3

150 / 320

20%

€ 44.995

V70 Dynamic

D3 automaat

 

25%

€ 47.495

V70 Dynamic

D4

181 / 400

20%

€ 47.495

V70 Dynamic

D4 automaat

 

25%

€ 49.995

 

Benzine:

     

V70 Dynamic

T4

190 / 300

25%

€ 44.995

V70 Dynamic

T4 automaat

 

25%

€ 46.995

V70 Dynamic

T5 automaat

245 / 350

25%

€ 50.995

  

Uitvoering

Motor

PK/ NM

Bijtelling

Prijs

 

Diesel:

     

V70 Inscription

D2

120 / 280

20%

€ 45.495

V70 Inscription

D2 automaat

 

25%

€ 47.995

V70 Inscription

D3

150 / 320

20%

€ 47.995

V70 Inscription

D3 automaat

 

25%

€ 50.495

V70 Inscription

D4

181 / 400

20%

€ 50.495

V70 Inscription

D4 automaat

 

25%

€ 52.995

 

Benzine:

     

V70 Inscription

T4

190 / 300

25%

€ 47.995

V70 Inscription

T4 automaat

 

25%

€ 49.995

V70 Inscription

T5 automaat

245 / 350

25%

€ 53.995


Prijzen Volvo XC70

Uitvoering

Motor

PK/ NM

Bijtelling

Prijs

 

Diesel:

     

XC70 Classic

D4

181 / 400

25%

€ 47.495

XC70 Classic

D4 automaat

 

25%

€ 49.995

XC70 Classic

D5 AWD automaat

220 / 440

25%

€ 57.495

 

Benzine:

     

XC70 Classic

T5 automaat

245 / 350

25%

€ 50.495

 

Uitvoering

Motor

PK/ NM

Bijtelling

Prijs

 

Diesel:

     

XC70 Dynamic

D4

181 / 400

25%

€ 50.995

XC70 Dynamic

D4 automaat

 

25%

€ 53.495

XC70 Dynamic

D5 AWD automaat

220 / 440

25%

€ 60.995

 

Benzine:

     

XC70 Dynamic

T5 automaat

245 / 350

25%

€ 53.995

 

Uitvoering

Motor

PK/ NM

Bijtelling

Prijs

 

Diesel:

     

XC70 Inscription

D4

181 / 400

25%

€ 53.995

XC70 Inscription

D4 automaat

 

25%

€ 56.495

XC70 Inscription

D5 AWD automaat

220 / 440

25%

€ 63.995

 

Benzine:

     

XC70 Inscription

T5 automaat

245 / 350

25%

€ 56.995

Lees meer...

Volvo V40 D2: uitstekende prestaties en 14 % bijtelling

  • Gepubliceerd in Volvo

Nieuwe 2,0-liter dieselmotor met i-ART-techniek

De Volvo V40 D2 was al interessant voor zakelijk rijders, en nu is hij dat zo mogelijk nog meer. Want Volvo introduceert de V40 D2 met 2.0-liter motor van de nieuwe generatie. Dankzij geavanceerde techniek is de CO2 uitstoot verlaagd naar 82 gram waarmee de V40 D2 als één van de weinige auto’s in het C-segment in aanmerking komt voor 14% bijtelling. Verder levert de V40 D2 nu nog betere prestaties dankzij de nieuwe 2,0-liter dieselmotor.

De zeer geavanceerde krachtbron voor de V40 D2 heeft Volvo in eigen huis ontwikkeld. Hij is afgeleid van de eerder gelanceerde D4-motor. De nieuwe D2-diesel produceert 88 kW (120 pk) vermogen en 280 Nm koppel. De nieuwe D2 is voorzien van één turbo en zit vol slimme technologie om brandstofverbruik en CO2-uitstoot laag te houden. De inwendige wrijving is zeer laag en de kleppen in het koelsysteem zorgen voor snelle opwarming na een koude start.

i-ART
Uniek is de i-ART-techniek. Dit systeem heeft per injector een individuele chip die de inspuitdruk meet en regelt. Conventionele common-rail dieselmotoren meten op slechts één punt in het systeem de inspuitdruk. Het i-ART-systeem kan dus per injector de ideale hoeveelheid brandstof inspuiten. En dat samen met een zeer hoge inspuitdruk van 2.500 bar zorgt voor een zeer efficiënte verbranding. Dat betekent een gunstig verbruik en aanzienlijk minder CO2-uitstoot.

V40 D2: 1300kg trekgewicht
Het gemiddelde brandstofverbruik van de Volvo V40 D2 met handgeschakelde transmissie is gereduceerd tot 3,1 l/100 km, oftewel 1 op 32,3 met een CO2-uitstoot van 82 g/km.
Het trekgewicht bedraagt 1300 KG. De Volvo V40 D2 is nu te bestellen bij de Volvo-dealer voor prijzen vanaf 25.995 euro (14 procent bijtelling betekent slechts 127 euro bijtelling per maand, bij 42 procent inkomstenbelasting).

Model

CO2

Bijtelling

Consumentenprijs

V40 D2 Business Base

82

14%

€25.995

V40 D2 Business Kinetic

82

14%

€26.995

V40 D2 Business Momentum

82

14%

€28.495

V40 D2 Business Summum

82

14%

€30.895

V40 D2 Business   R-Design

82

14%

€29.995

Lees meer...

Audi TT Roadster en TTS Roadster - open voor business

  • Gepubliceerd in Audi

· Keuze uit 2.0 TDI- en 2.0 TFSI-motoren
· Standaard met elektrisch bedienbare softtop en Audi virtual cockpit
· Nieuw ontwikkeld quattro permanent all-wheel-drive systeem

Audi introduceert de derde generatie van de TT Roadster en TTS Roadster. Naast puur rijplezier laat de open tweezitter ook zien waartoe Audi in technisch opzicht in staat is, met lichtgewicht constructies, zuinige motoren, een vernieuwde quattro permanente vierwielaandrijving en de Audi virtual cockpit.

Audi TT Roadster yellow frontDe Audi TT Roadster en TTS Roadster zijn beide 4,18 meter lang, met een wielbasis van 2,51 meter en korte overhangen. De designers van Audi hebben de tijdloze, pure lijnen van de oorspronkelijke TT ook in deze derde generatie terug laten komen. De TTS Roadster en het S line exterieurpakket zijn te herkennen aan specifieke aangescherpte details als de sportief gestylde, opvallende luchtinlaten en de aerodynamisch vormgegeven dorpels. Optioneel levert Audi LED-koplampen of de innovatieve Matrix LED-verlichting. Deze laatste maakt gebruik van kleine, individueel aan te sturen LEDs voor de grootlichtfunctie. Dynamische richtingaanwijzers, waarbij de LEDs van binnen naar buiten toe oplichten in de gekozen richting, zijn nog zo’n Audi-innovatie. Verder krijgen de Audi TT Roadster en TTS Roadster een achterspoiler in het kofferdeksel die bij snelheden boven de 120 km/u uitschuift om extra neerwaartse druk te genereren. Met de softtop dicht realiseert de nieuwe TT Roadster een luchtweerstandwaarde van 0,30.

Audi TT Roadster white backElektrisch bedienbare softtop
De ingenieurs van Audi hebben het koetswerk van de Roadster ten opzichte van de Coupé op cruciale onderdelen – waaronder de A-stijlen, de dorpels en delen onder de voor- en achterkant – versterkt voor een grotere veiligheid en torsiestijfheid. De roll-over bars zijn in de bovenzijde van de carrosserie geïntegreerd. De softtop van de Roadster weegt slechts 39 kilogram. Wanneer het dak wordt geopend, vouwt de kap samen tot een plat pakket dat de inhoud van de bagageruimte (280 liter) nauwelijks beïnvloedt. Het elektrisch openen en sluiten van het dak vergt tien seconden, zelfs rijdend bij snelheden tot zo’n 50 km/u. Een windscherm en hoofdruimteverwarming via de optionele S sportstoelen zijn tegen meerprijs leverbaar.

Audi TT Roadster red frontKrachtige, zuinige TDI- en TFSI-motoren
De Audi TT Roadster wordt bij de introductie leverbaar met een TDI-dieselmotor en een TFSI-benzinemotor die beide aan de Euro 6 emissienorm voldoen. De TT Roadster 2.0 TDI ultra met handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving levert 135 kW/184 pk en 380 Nm aan koppel. De krachtbron verbruikt gemiddeld slechts 4,3 liter diesel op 100 kilometer (CO2: 114 gram). De 2.0 TFSI in de TT Roadster genereert 169 kW/230 pk en 370 Nm. De TTS Roadster brengt het met deze TFSI-krachtbron zelfs tot 228 kW/310 pk en 380 Nm. In combinatie met de 6-traps S tronic transmissie met dubbelde koppeling, die ook voor de ‘instap’ TFSI beschikbaar is, accelereert het topmodel in 4,9 seconden van 0 naar 100 km/u. Verstelbare kleppen in het uitlaatsysteem zorgen tijdens die sprint voor een nog vollere sound. Een start-stopsysteem is voor alle motoren standaard. Een sound actuator (die het motorgeluid in het interieur versterkt) wordt meegeleverd met het optionele Audi drive select (standaard op de TTS Roadster).

Audi TT Roadster headerNieuwste evolutie: quattro permanent all-wheel-drive systeem
Ook voor het quattro permanente all-wheel-drive systeem heeft Audi een grote ontwikkelingsstap gemaakt. Dit systeem is standaard voor de TTS Roadster en is als optie te bestellen op de TT Roadster 2.0 TFSI. De elektrohydraulische lamellenkoppeling verdeelt de aandrijfkracht optimaal tussen de voor- en achteras op basis van de rijsituatie, de staat van de ondergrond en de input van de bestuurder. De elektronische bediening van de koppeling combineert rijplezier en veiligheid op een compleet nieuw, nog hoger niveau. Tijdens sportieve escapades stuurt het systeem meer vermogen naar de achteras. Op ondergronden met weinig grip staat de quattro-aandrijving samen met het Electronic Stabilization Control (ESC) veilige, gecontroleerde drifts toe.

Voor het eerst heeft Audi de verdeling van het quattro-systeem gekoppeld met het optionele Audi drive select systeem, dat in diverse rijmodi voorziet. Het systeem is verder gekoppeld aan het gaspedaal en de stuurbekrachtiging en integreert verschillende optionele technologieën, waaronder Audi magnetic ride, Audi’s adaptieve dempingsysteem (standaard op de TTS Roadster).

Audi TT Roadster red backSportieve en precieze handling
Het geavanceerde chassis en de stevige setup van het onderstel bezorgen de open tweezitter een sportieve en precieze handling. Elektromechanisch bekrachtigde progressieve besturing is in alle gevallen standaard. In combinatie met het S line sportpakket en Audi magnetic ride ligt de carrosserie van de TTS Roadster tien millimeter dichter op het asfalt. Mede verantwoordelijk voor de sportieve eigenschappen is het Electronic Stabilization Control (ESC), dat gedeeltelijk of helemaal kan worden uitgeschakeld. In snelle bochten remt de torque vectoring functie het binnenste voorwiel (bij voorwielaandrijving) of de beide binnenste wielen (bij quattro) minimaal bij waardoor de TT Roadster nog scherper instuurt.

Audi TT Roadster cockpitSportief interieur
Het interieur van de Audi TT weerspiegelt het sportwagenkarakter van de nieuwe TT-generatie. De laag gemonteerde, nieuw ontwikkelde sportstoelen met geïntegreerde hoofdsteunen wegen samen vijf kilogram minder dan de exemplaren in het vorige model. Standaard zijn er drie interieurkleuren beschikbaar voor de TT Roadster en TTS Roadster. Het topmodel krijgt gekleurde accenten in het interieur (optioneel ook mogelijk voor de TT Roadster). Het S line sportpakket hult het interieur geheel in het zwart.

Audi virtual cockpit en MMI
De nieuwe TT-generatie vertrouwt op een nieuw dashboard- en bedieningsconcept. De meest opvallende innovatie is de Audi virtual cockpit. Het digitale instrumentarium met het 12,3 inch TFT-scherm presenteert alle informatie haarscherp en met behulp van 3D-beelden, en biedt de bestuurder de mogelijkheid om uit verschillende niveaus te kiezen. De MMI-terminal op de tunnelconsole voorziet daarnaast in een nieuwe bedieningslogica, op een meer ‘platte’ en toegankelijke manier in plaats van via hiërarchische menustructuren.

Audi TT Roadster yellow frontLange lijst met standaardfeatures
Qua uitrusting is de lijst met standaardfeatures voor de Audi TT Roadster lang, met ondermeer 17 inch lichtmetalen velgen, een elektrisch bedienbare softtop, Xenon Plus verlichting, Audi virtual cockpit, sportstoelen en MMI radio. Daarnaast loopt het aanbod aan rijassistentiesystemen uiteen van Audi side assist (standaard op modellen met TFSI-motoren) tot aan Audi active lane assist, parkeerassistentie met weergave van de omgeving en verkeersbordherkenning. MMI navigatie plus met MMI touch vormt de top op entertainmentgebied, zeker in combinatie met het Bang & Olufsen Sound System. Terwijl Audi phone box mobiele telefoons eenvoudig aan het entertainmentsysteem koppelt. Een microfoon op de veiligheidsgordel zorgt tot slot voor een goede audiokwaliteit, zelfs met de kap open.

Vanaf april in Nederland
De Audi TT Roadster wordt vanaf april leverbaar in Nederland. De prijzen beginnen bij € 49.690* voor de 2.0 TFSI. Voorzien van de 2.0 TDI diesel beginnen de prijzen bij € 50.410*. De Audi TTS Roadster arriveert later dit jaar in ons land en wordt leverbaar vanaf € 68.950*.

* In dit bericht vermelde prijzen zijn consumentenadviesprijzen inclusief BPM/BTW, exclusief afleverkosten. Lees de algemene verkoopinformatie op www.audi.nl.

Lees meer...

SEAT Leon ST CUPRA 280 – ‘hot estate’

  • Gepubliceerd in Seat

· Prestaties en praktische bruikbaarheid in CUPRA-formaat
· In Nederland standaard met 206 kW/280 pk sterke 2.0 TSI
· Snaarstrak te plaatsen dankzij sperdifferentieel, progressieve besturing en DCC

SEAT presenteert met de Leon ST CUPRA 280 de perfecte auto voor liefhebbers van prestaties en stijl, met de bruikbaarheid voor de noden van alledag. Een maximale bagageruimte van 1.470 liter die in slechts 6,0 seconden van 0-100 km/u sprint – veel sterker valt de veelzijdigheid van de Leon ST CUPRA 280 als ‘hot estate’ niet te omschrijven.

Seat Leon ST Cupra badgeDe Leon 3-deurs SC en Leon 5-deurs gingen hem al voor, en nu introduceert SEAT ook een CUPRA 280-variant op basis van de Leon ST. Daarmee combineert de Spaanse autofabrikant de ruimte van een stationwagon met de prestaties van een ‘hot hatch’ uit de compacte middenklasse. Het resultaat? Een veelzijdige en razendsnelle gezinsauto met de ruimte voor zakelijke en familievereisten én CUPRA-waardige prestaties in lijn met die van de overige Leon CUPRA-versies.

Seat Leon ST Cupra racing frontIndrukwekkende trekkracht
Aan de basis van de Leon ST CUPRA 280 staat een 2.0 TSI turbo benzinemotor met dubbele inspuiting en variabele nokkenastiming, en een vermogen van 206 kW/280 pk. Voorzien van de optionele 6-traps DSG-transmissie met dubbele koppeling accelereert hij in 6,0 seconden (manueel: 6,1 sec.) vanuit stilstand naar 100 km/u. De elektronisch begrensde topsnelheid bedraagt 250 km/u. Het maximumkoppel van 350 Newtonmeter is beschikbaar over een breed toerengebied (1.700-5.600 tpm) en garandeert onder alle omstandigheden een indrukwekkende trekkracht.

Seat Leon ST Cupra-wheelTegenover die performante prestaties staan een gematigd gecombineerd brandstofverbruik van 6,6 l/100 km voor de uitvoering met DSG (manueel: 6,7 l/100 km/u) en een CO2-uitstoot van 154 gram (manueel: 157 gram). De grenzen van de Leon ST CUPRA 280 worden nog verder verlegd dankzij het optionele Performance Pack, met ondermeer grotere Brembo-remklauwen, exclusieve velgen en side skirts.

Dynamische chassiscontrole
Dankzij DCC dynamische chassiscontrole, een sperdifferentieel op de vooras en progressieve besturing noteert de Leon ST CUPRA 280 op het circuit snelle rondetijden. Tegelijkertijd gedraagt de auto zich - indien gewenst - verrassend relaxt en comfortabel. Veilige en betrouwbare remprestaties zijn te danken aan het speciaal voor de CUPRA ontwikkelde high-performance remsysteem, te herkennen aan de rode remklauwen.

Seat Leon ST Cupra back rowLichtgewichtbouw
Andere kenmerken van de Leon ST CUPRA 280 zijn een laag gewicht en een stijve koetswerkstructuur, en uiteraard de systematische lichtgewichtbouw waarvan de voltallige Leon-familie profiteert. Daarnaast is de nieuwste generatie van de DCC dynamische chassiscontrole, die speciaal voor deze CUPRA-generatie is ontwikkeld, nog gevoeliger en responsiever, om de dempingeigenschappen van het chassis binnen milliseconden aan de actuele situatie aan te kunnen passen.

Seat Leon ST Cupra-boxHet chassis kan worden ingesteld via het CUPRA Drive Profile. Aanvullend op de vooraf geprogrammeerde Comfort-, Sport- en CUPRA-standen voorziet dit systeem ook in een individuele setting waarmee de bestuurder het chassis helemaal op basis van zijn eigen voorkeuren kan instellen. In de CUPRA-stand worden overigens alle rijsystemen ‘op scherp’ gezet. Het resultaat is een nog kwiekere gaspedaalrespons, de sportiefste schakelstand voor de DSG-transmissie en een volle sound van de turbomotor die in het interieur via het audiosysteem extra wordt versterkt. Ook de chassiscontrole, progressieve besturing en het sperdifferentieel staan in deze instelling in hun meest sportieve configuratie.

Seat Leon ST Cupra headerSperdifferentieel
Het sperdifferentieel op de vooras bezorgt de voorwielaangedreven Leon ST CUPRA 280 enorm veel tractie en een ongekende handling. Het systeem maakt gebruik van een meerplatenkoppelingconstructie die hydraulisch bediend en elektronisch aangestuurd wordt. De maximale sperkracht bedraagt 1.600 Newtonmeter en in extreme gevallen kan 100 procent van de aandrijfkracht zelfs naar één voorwiel worden gedirigeerd. Het differentieel is geïntegreerd met handlingsystemen als het ESP en EDS en verbetert niet alleen de tractie, maar voorkomt ook de ‘trekkende’ werking van de aandrijfkrachten in het stuurwiel. Zonder overigens het stuurgevoel op negatieve wijze te beïnvloeden.

Seat Leon ST Cupra-Dynamic topProgressieve besturing
Een progressieve besturing is eveneens standaard op de Leon ST CUPRA 280 en draagt bij aan de scherpe handlingeigenschappen. De bestuurder ervaart een precies en relaxt gevoel in het stuur, bij minder stuurbewegingen. Daardoor hoeft het stuur minder vaak overgepakt te worden, met name bij het nemen van bochten en bij inparkeren. De besturing werkt met een progressieve overbrenging door middel van een variabele vertanding in de tandheugel.

Het ESP handlingsysteem kan in twee standen worden uitgeschakeld. In de eerste wordt de tractiecontrole uitgezet en schakelt het ESP over in de sportstand, met een grotere drifthoek tot gevolg. In de tweede stand staat het ESP volledig uit.

Seat Leon ST Cupra racing backPersonalisatie
Wat uitrusting betreft volgt de SEAT Leon ST CUPRA 280 de lijn van de 3-deurs SC en 5-deurs, met een combinatie van luxe, comfort en sportieve features. Op basis van die omvangrijke uitmonstering kan de ST CUPRA 280 naar wens verder op smaak worden gebracht met tal van opties, waaronder de White Line-, Black Line- en Orange Line-pakketten. Waarbij de omlijsting van de radiatorgrille, de buitenspiegels en delen van de two-tone gespoten velgen in de respectievelijke kleuren worden uitgevoerd.

Binnenkort te bestellen
In Nederland wordt de SEAT Leon ST CUPRA 280 net als de 3-deurs SC en 5-deurs enkel leverbaar in de meest potente vorm met 206 kW/280 pk, in combinatie met een handgeschakelde zesversnellingsbak of optioneel met een 6-traps DSG-transmissie. Op korte termijn is hij al te bestellen bij de Nederlandse SEAT-dealers; de officiële marktintroductie vindt in april plaats.

De prijs van de SEAT Leon ST CUPRA 280 wordt binnenkort bekengemaakt.

Lees meer...

Prijs Infiniti Q50 met twee-liter benzine motor vastgesteld

• Vier cilinder turbo benzine motor brengt extra vermogen en economisch verbruik naar de Q50
• 211pk, 350nm koppel en een standaard 7-traps automatische transmissie – vanaf Eur. 43.500
• Standaard zeer compleet uitgevoerd als Premium of Sport uitvoering
• Onderdeel van de voortdurende groei in motoren voor de gehele lijn Infiniti modellen
• Deze herfst leverbaar als aanvulling op de bestaande 2.2diesel en hybride motoren

De Infiniti Q50 met de nieuwe 2 liter benzine motor wordt leverbaar vanaf Eur. 43.500. De lichtgewicht 4 cilinder benzine motor met turbo levert 350nm koppel en 211pk. De aandrijving via de achterwielen gebeurt via een 7-traps automatische versnellingsbak. Soepel en economisch rijden is mogelijk vanwege een optimale koppelcurve die reeds begint bij 1250tpm.

De 1991cc benzine motor, die in Europa in maart onthuld werd tijdens de motorshow van Geneve en al leverbaar is in China, maakt zijn intrede op de Europese markt in de herfst, alvorens deze voor het einde van dit jaar leverbaar wordt op de rest van de markten waar Infiniti vertegenwoordigd is.

Infiniti Q50 2.0 45 engineDe Q50 2.0t wordt leverbaar in een Premium en een Sport versie en zal net als de diesel en hybride modellen de beschikking hebben over de door Infiniti als wereldpremière gelanceerde steer-by-wire techniek (Direct Adaptive Steering), het eerste in de wereld leverbare Active Lane Control – het meest effectieve en geavanceerde lane-keeping system dat er op de markt is – en de nieuwste generatie van het Infiniti inTouchTM systeem, wat ontworpen is om zeer verregaand te personaliseren is door gebruik te maken van twee touch-screens met een intuïtieve lay-out.

Infiniti Q50 headerDe 2.0-liter direct ingespoten benzine motor is ontworpen met de laatste brandstof besparende technieken en door Infiniti technici afgesteld voor een opwindende reactie op het gaspedaal. De motor wordt leverbaar naast de bestaande 2.2-liter direct ingespoten turbodiesel en de zeer gewaardeerde high performance V-configuratie en hybride aandrijflijnen. In de komende vijf jaar zal Infiniti haar modelreeks 60% uitbreiden en het aantal aandrijflijnen meer dan verdubbelen.

Lees meer...

Toyota Avensis 2.0 D4-D Linea Luna Wagon

  • Gepubliceerd in Test

Autoplus - Jaargang 3 - Editie 5 - November 2004

Veel ruimte en Value-for-money!

Sinds zijn introductie in 2003 heeft de nieuwe Toyota Avensis al heel wat prijzen in de wacht gesleept. Wat te denken van de nr. 1 positie in het lezersonderzoek van de ANWB/ADAC in oktober 2003, de 'OpMaat Award 2003-2004' in november 2003 en 'Lease Car of the Year 2004' in maart 2004? Toyota wil op de Europese markt en met name in het zakelijke segment steviger in het zadel komen te zitten. Reden voor Autoplus om de meest zakelijke versie van dit model, de 2.0 D4-D Linea Luna Wagon, eens behoorlijk aan de tand te voelen om er achter te komen of de concurrentie zich zorgen moet gaan maken!

Toyota Avensis test exterieurEx- en interieur
Allereerst iets over het uiterlijk: dat ziet er nu veel krachtiger en stoerder uit dan bij het vorige model. Een hele verbetering en ja, hier willen wij wel in gezien worden. De kleur van onze testauto, Tundra Grey, staat hem ook erg goed. Wat meteen in het oog springt zijn de enorme deuren, die voor een geweldige instapruimte zorgen! Verder moet gezegd dat de Wagon-uitvoering van de Avensis er beter uitziet dan de sedan-versie. De stoere dakrails van de Wagon en de mooiere kont zijn daar debet aan. Als we zijn ingestapt, weten we ons vrij snel in een lekkere, comfortabele zit te positioneren. Ook de bedieningsorganen zijn ergonomisch verantwoord geplaatst.

Toyota Avensis test kofferbakHet interieur valt op door z'n mooie materialen, vooral de middenconsole is prachtig met aluminium afgewerkt. Over ruimte in de Avensis valt niet te klagen en de passagiers achterin zitten uiterst comfortabel en riant. Dik in orde! Ook op de standaarduitrusting van de Linea Luna valt weinig af te dingen. Het ontbreekt ons werkelijk aan niets, het zit er allemaal wel zo'n beetje op. Van elektrisch bedienbare zijruiten, een gescheiden airco-systeem, een automatisch dimmende binnenspiegel tot zelfs een knie-airbag onder het stuur. O ja, en vergeet je per ongeluk de veiligheidsgordel om te doen, dan zorgt een steeds irriterender wordende pieptoon er wel voor dat je haastig aangespt.

Toyota Avensis test zijkantRijgedrag
Als we de dieselmotor hebben gestart, verschijnt er in de display een tekst met de volgende mededeling: "Leef het verkeersreglement na tijdens het rijden, druk [enter] ter bevestiging". Bevestig dat maar, want anders werkt deze display echt niet! En nu maar hopen dat onze geachte medeweggebruikers dat ook doen. Het zijn zo van die dingen. De versnellingspook ligt trouwens lekker in de hand en schakelt kort en soepel de verschillende versnellingen door. Waar we ons tijdens het rijden aan hebben gestoord is de armsteun die hinderlijk in de weg zit. Buiten waait het hard, maar de Avensis laat zich er niet door van de wijs brengen. Hij ligt  zogezegd als een blok op de weg. Het onderstel verwerkt het wegdek onverstoorbaar. Van de meeste oneffenheden merken bestuurder en medepassagiers weinig tot niets. Gelukkig hou je als bestuurder via het stuur prima contact met de weg. Daarbij laat de diesel zich duidelijk horen en af en toe vinden wij hem zelfs wat aan de luidruchtige kant, maar echt storend is het niet. Toch zou Toyota er verstandig aan doen t.z.t. met een krachtiger dieselversie voor de Avensis op de proppen te komen.

Toyota Avensis test stad en landePrestaties
Inmiddels zijn we Nieuweschans gepasseerd en naderen we de Autobahn, waar we hem straks de sporen kunnen geven. De snelheidsmeter gaat tot 240 km/h. Eens kijken hoever we kunnen doortrappen. Bij 200 km/h geeft hij de pijp aan Maarten en houdt 'ie het voor gezien. De acceleratie van 0 naar 100 km/h klaarden we eerder in een krappe 12 seconden en dat zijn voor een diesel beslist geen slechte cijfers. Deze Avensis is gemaakt om lekker in te cruisen. We zetten de cruise control dus op 160, leunen lekker achterover met de stereo op 10 en laten ons door het navigatiesysteem naar onze bestemming leiden. Het moet gezegd dat wij aanvankelijk problemen hadden met de bediening van het navigatiesysteem. We zijn zelfs bij Louwman geweest voor een instructieboekje en toen werd het iets duidelijker, maar het kan beslist gebruiksvriendelijker! Na 4 uurtjes stevig doorrijden bereiken we onze bestemming en stappen behoorlijk fris uit. Ons gemiddeld testverbruik bleef steken op 1:13,1. Beslist niet slecht, maar 1:16 is mogelijk volgens de fabrieksopgave.

Conclusie
Over het geheel genomen is de Avensis Wagon een zeer comfortabele reiswagen, waarin het prettig toeven is. In het zakelijke segment heeft de concurrentie er met deze Toyota Avensis Wagon een geduchte tegenstander bij. Voor € 30.300,- geeft 'ie veel ruimte en value-for-money!

Pluspunten:
- zeer betrouwbaar
- enorm veel ruimte
- prachtig afgewerkt
- uitstekend weggedrag
Minpunten:
- armsteun sta-in-de-weg
- dieselmotor vrij rumoerig

Toyota Avensis test motorcompartiment
Specificaties:

Motor
4-cil. in lijn, 16V DOHC met distributieriem
cilinderinhoud: 1.995 cm3
slag x boring: 94,0 x 82,2 mm
compressieverhouding: 17,8 : 1
max. vermogen: 116 pk bij 4.000 t/min
max. koppel: 280 Nm bij 2000 t/min
Transmissie
voorwielaandrijving
5-versnellingsbak
Maten en gewichten
l x b x h: 4700 x 1760 x 1530 mm
wielbasis: 2700 mm
inhoud bagageruimte: 520/1.500 L .
tankinhoud: 60 liter
draaicirkel: 10,80 meter
kentekengewicht: 1405 kg
maximaal aanhanggewicht (geremd): 1.300 kg
Prestaties
topsnelheid: 200 km/u
acceleratie: 0-100 km/u in 11,8 s (11,4*)
Brandstofverbruik en uitstoot
Gem. verbruik: 1:16*
Gem. testverbruik: 1:13,1
CO2-uitstoot: 158 g/km
Banden en velgen
16" lichtmetalen velgen met 205/55 R16 banden
Prijs
catalogusprijs: € 30.300,-
* = fabrieksopgave

Lees meer...
Abonneren op deze RSS feed
  • 1
  • 2
  • 3

Iconische Citroën 2CV Spot, de eer…

Iconische Citroën 2CV Spot, de eerste limited edition van het merk, viert 50-jarig jubileum

Met de introductie van de speciale Collection 2026-serie voor de C3, C3 Aircross en C4 verrijkt Citr...

Lees meer

Citroën C5 Aircross vanaf nu altij…

Citroën C5 Aircross vanaf nu altijd geëlektrificeerd en rijker uitgerust

Citroën maakt het aanbod van de C5 Aircross overzichtelijker met de introductie van modeljaar 70, da...

Lees meer

Citroën (ë)-C3 Aircross: ruim, com…

Citroën (ë)-C3 Aircross: ruim, comfortabel, als zevenzitter en al vanaf € 25.850

De gloednieuwe Citroën C3 Aircross deelt het Smart Car-platform met de nieuwe C3. De C3 Aircross dee...

Lees meer

Citroën vereenvoudigt range voor m…

Citroën vereenvoudigt range voor makkelijker aankoopproces en betere klantenervaring

Citroën wijzigt per september 2023 de opbouw van de modellenline-up dat zorgt voor een eenvoudiger a...

Lees meer

Citroën viert dertigste verjaardag…

Citroën viert dertigste verjaardag van de Xantia

De Citroën Xantia maakte zijn werelddebuut op de Autosalon van Genève in maart 1993. Nu viert Citroë...

Lees meer

Veelzijdige Citroën ë-C4 X heeft p…

Veelzijdige Citroën ë-C4 X heeft prijskaartje

Met een unieke kruising tussen het elegante silhouet van een fastback, de moderne uitstraling van ee...

Lees meer

Nieuwe merkidentiteit Citroën luid…

Nieuwe merkidentiteit Citroën luidt nieuw, modern en emotioneel tijdperk in

Citroën onthult zijn nieuwe merkidentiteit en logo. Ze luiden een nieuw tijdperk van durf, emotie en...

Lees meer

CitroËn Ë-C4 nog aantrekkelijker d…

CitroËn Ë-C4 nog aantrekkelijker door verscherpte prijsstelling

De aantrekkingskracht van de Citroën ë-C4 wordt verder versterkt. Per 1 juni 2021 worden de prijzen ...

Lees meer

De nieuwe CITROËN C5 X: elegantie …

De nieuwe CITROËN C5 X: elegantie van SEDAN, dynamiek van STATIONWAGON, robuustheid van SUV

Citroën presenteert zijn nieuwe vlaggenschip: de C5 X. Het model blaast het segment van grotere auto...

Lees meer

Nieuwe CitroËn C3 Aircross nu te b…

Nieuwe CitroËn C3 Aircross nu te bestellen

De Citroën C3 Aircross verruilt zijn speelse uitstraling voor een assertiever, volwassener en chique...

Lees meer

ASSERTIEVER, COMFORTABELER en MODU…

ASSERTIEVER, COMFORTABELER en MODULAIR:  NIEUWE CITROËN C3 AIRCROSS ideaal voor stad en vrije tijd

Sinds de introductie eind 2017 zijn al 330.000 exemplaren van de Citroën C3 Aircross verkocht in het...

Lees meer

Waarom de Ë-C4 de meest comfortabe…

Waarom de Ë-C4 de meest comfortabele C-SEGMENTER van dit moment is

Steeds meer Nederlanders stappen over op een elektrische auto. En dat is niet zo gek. Elektrische au...

Lees meer

De CACTUS prikt nog seeds

De CACTUS prikt nog seeds

Even terug in de tijd, we gaan naar 2014. Citroën lanceert de C4 Cactus. Die naam prikkelt, maar de ...

Lees meer

THE URBAN COLLËCTIF: CITROËN, ACCO…

THE URBAN COLLËCTIF: CITROËN, ACCOR EN JCDECAUX STELLEN EEN TOEKOMST VOOR MET AUTONOME STEDELIJKE MOBILITEIT VOOR IEDEREEN

Citroën, Accor en JCDecaux zijn drie in Frankrijk gevestigde bedrijven met een internationale reputa...

Lees meer

CITROËN verrast bij MILANO DESIGN …

CITROËN verrast bij MILANO DESIGN CITY met ‘TIME TO BE MY AMI’

Citroën heeft een opvallende bijdrage geleverd aan Milano Design City, een evenement gewijd aan desi...

Lees meer

DS 3 CROSSBACK E-TENSE: dit jaar n…

DS 3 CROSSBACK E-TENSE: dit jaar nog leverbaar met volle bijtelling

Dankzij extra productbeschikbaarheid voor de Nederlandse markt is de volledig elektrische DS 3 CROSS...

Lees meer

CITROËN maakt prijzen ë-JUMPY COMB…

CITROËN maakt prijzen ë-JUMPY COMBI en ë-SPACETOURER bekend

Citroën opent de orderboeken voor de ë-SpaceTourer en ë-Jumpy Combi. De volledig elektrisch aangedre...

Lees meer

CITROËN C5 AIRCROSS SUV: tijdelijk…

CITROËN C5 AIRCROSS SUV: tijdelijk met comfort upgrade

De nieuwe Citroën C5 Aircross SUV is nu extra aantrekkelijk geprijsd dankzij een tijdelijke Comfort ...

Lees meer

NIEUWE CITROËN C4 en ë-C4: ONTDEK …

NIEUWE CITROËN C4 en ë-C4: ONTDEK DE TWEEDE PROMOTIEVIDEO 'OPËN THE WAY'

Citroën zet haar elektrische offensief op het gebied van compacte hatchbacks in 2020 voort met de ni...

Lees meer

CITROËN maakt prijzen nieuwe C4 EN…

CITROËN maakt prijzen nieuwe C4 EN Ë-C4 bekend

Citroën maakt de prijzen bekend van de geheel nieuwe C4 en 100% elektrische ë-C4. De modellen marker...

Lees meer

Haal het maximale uit je PLUG‑IN H…

Haal het maximale uit je PLUG‑IN HYBRIDE

De populariteit van de plug-in hybride stijgt in Nederland. Dat is niet toevallig: door het gunstige...

Lees meer

CITROËN GAAT VOOR PROLONGATIE TITE…

CITROËN GAAT VOOR PROLONGATIE TITEL BESTELAUTO VAN HET JAAR

Citroën Bedrijfswagens blijft ook in deze roerige tijden volop in beweging. De range van prijswinnen...

Lees meer

Ook CitroËn Grand C4 SpaceTourer b…

Ook CitroËn Grand C4 SpaceTourer beschikbaar als speciale C-Series

Na de Citroën C3, C3 Aircross SUV, C4 Cactus, C5 Aircross SUV en Berlingo lanceert Citroën nu ook ee...

Lees meer

CitroËn lanceert speciale C5 Aircr…

CitroËn lanceert speciale C5 Aircross C-Series

Citroën lanceert van de populaire C5 Aircross nu ook een zeer aantrekkelijke C-Series uitvoering. De...

Lees meer

De nieuwe CITROËN Ë-JUMPY: bestela…

De nieuwe CITROËN Ë-JUMPY: bestelauto van het jaar gaat elektrisch!!

• Citroën – al negentig jaar een toonaangevende speler op de markt van lichte bedrijfswagens – prese...

Lees meer

Citroën Private Lease: regel alles…

Citroën Private Lease: regel alles online, van keuze tot levering aan huis

Blijf je zoveel mogelijk thuis om jouw gezondheid en die van anderen te beschermen in deze ongekende...

Lees meer

Alle details over 100% elektrische…

Alle details over 100% elektrische Citroën Ami

Citroën onthulde eind februari de nieuwe Ami: een 100% elektrische, baanbrekende en innovatieve oplo...

Lees meer

DE DASHCAM: DO’S & DON’TS

DE DASHCAM: DO’S & DON’TS

Aan de opmars van de dashcam lijkt maar geen einde te komen. In Nederland alleen al zijn er honderdd...

Lees meer

CitroËn C5 Aircross SUV 130pk Pure…

CitroËn C5 Aircross SUV 130pk Puretech automaat is hier

Belangrijk nieuws voor de Nederlandse markt: de Citroën C5 Aircross SUV met driecilinder Puretech be...

Lees meer

De CitroËn Ami: revolutie in elekt…

De CitroËn Ami: revolutie in elektrische mobiliteit

Citroën presenteert de Ami, een uitermate compacte, comfortabele, 100% elektrisch aangedreven tweezi...

Lees meer

De nieuwe CITROËN C3: nog meer kar…

De nieuwe CITROËN C3: nog meer karakter en comfort

Citroën heeft vandaag het doek getrokken van de nieuwe C3. De bestseller van het merk, waarvan sinds...

Lees meer

CitroËn bedwingt elektrisch de Sah…

CitroËn bedwingt elektrisch de Sahara

Citroën gaat 100 jaar na de heldhaftige doorkruising van de Sahara opnieuw het avontuur aan. De door...

Lees meer

Retromobile 2020: CitroËn viert 50…

Retromobile 2020: CitroËn viert 50 jaar GS en heldhaftige Sahara expeditie

De Retromobile Show in Parijs opent binnenkort weer haar deuren en Citroën toont er wederom een groo...

Lees meer

CITROËN met wereldprimeur op het A…

CITROËN met wereldprimeur op het AUTOSALON BRUSSEL 2020

Citroën trapt 2020 af in stijl met een grote présence op het Autosalon van Brussel. In "La Maison Ci...

Lees meer

CITROËN komt van het NEDERLANDSE C…

CITROËN komt van het NEDERLANDSE CITROEN

Iedereen kent Citroën als het ultieme Franse automerk. Weinigen weten echter dat de oorsprong van he...

Lees meer

Citroën besluit succesverhaal vol …

Citroën besluit succesverhaal vol hoogtepunten in WRC

Na 102 rally-overwinningen en liefst acht constructeurstitels heeft Citroën een prachtig succesverha...

Lees meer

C5 Aircross SUV Hybrid: Ë-comfort …

C5 Aircross SUV Hybrid: Ë-comfort van Citroën

Citroën lanceert vandaag de C5 Aircross SUV Hybrid, de eerste plug-in hybride van het merk en de eer...

Lees meer

Citroën bedrijfswagens lanceert el…

Citroën bedrijfswagens lanceert elektrificatieoffensief

Citroën is momenteel het zesde bedrijfswagenmerk van Europa met een marktaandeel van 9,2% in de eers...

Lees meer

Citroën Jumpy verkozen tot bestela…

Citroën Jumpy verkozen tot bestelauto van het jaar 2020

De Citroën Jumpy is verkozen tot Bestelauto van het Jaar 2020. De belangrijkste prijs in de Nederlan...

Lees meer

Honderd jaar Citroën - 100 jaar be…

Honderd jaar Citroën - 100 jaar bedrijfswagens

(deel 1: 1919-1945) Al had André Citroën het grote, 'gewone' publiek voor ogen toen hij zijn eigen ...

Lees meer

AMI ONE CONCEPT: Mobiliteit in de …

AMI ONE CONCEPT: Mobiliteit in de stad voor iedereen bereikbaar!

Sinds 1919 beïnvloedt Citroën de tijdsgeest met anti-conformistische en revolutionaire auto's die de...

Lees meer

CITROËN introduceert E-MEHARI

CITROËN introduceert E-MEHARI

Citroën presenteert de exclusieve limited edition CITROËN E-MEHARI Styled by Courrèges. Van deze uit...

Lees meer

Test met de nieuwe Citroen JUMPY

Test met de nieuwe Citroen JUMPY

Onbegrensde mogelijkheden! Vandaag kregen we van Dijkstra Citroën, de nieuwe JUMPY mee voor een pro...

Lees meer

Nieuwe Citroen C3 nu bij Dijkstra …

Nieuwe Citroen C3 nu bij Dijkstra in de showroom

"Wachten moeite meer dan waard" De eigenzinnige Nieuwe Citroën C3 staat vanaf nu in de showroom bij...

Lees meer

Citroën start offensief met nieuwe…

Citroën start offensief met nieuwe Citroën C3

Citroën onthult de nieuwe Citroën C3, de bestseller waarvan er meer dan 3,5 miljoen van de band rold...

Lees meer